Twój koszyk jest pusty!

Barcelona robi ogromne postępy w półfinałach

Barcelona z niemieckim bramkarzem Marc-André ter Stegen wygrał pierwszy mecz ćwierćfinałowy z AS Roma 4-1 (1: 0), dzięki czemu ma dobry powrót do następnego wtorku dobrych kart, po raz pierwszy od 2015 roku runda czterech zebrać. Bramki własne weterana Daniele De Rossi (38. minuta) i Konstantinos Manolas (56.) i Piqué (59.) oraz Luis Suárez (87.) przypieczętowali zwycięstwo czterokrotnego zwycięzcy. Były gracz Wolfsburgu Edin Dzeko (80.) strzelił gola dla Włochów.

Superstar Lionel Messi and Co. zrobił w środę (04.04.2018) początkowo bardzo trudne. Chociaż gospodarze wiwatowali po przypuszczalnym prowadzeniu 1: 0 przez Suárez już w czwartej minucie, Urugwajczyk, ale był na spalonym. Mniej niż piętnaście minut później były pomocnik Schalke Ivan Rakitić strzelił jedynego gola dla pewnej lidze hiszpańskiej ligi.

Rzym przybył po dobrym starcie w połowie pierwszej połowy coraz bardziej pod presją. Bramkarz Romy Alisson, który został zarekrutowany przez wiele klubów, obronił się przed Suárezem w 28. minucie, który w tym sezonie strzelił 22 bramki w La Liga. Dziesięć minut później De Rossi odruchowo podjął się zasłużonego przywództwa "Blaugrany". Po kontemplacyjnym podaniu z międzynarodowego Andresa Iniesty Messi de Rossi utknął między piłką, a piłkę stracił dla bramkarza Brazylii Alissona w siatce.

Rzym nie powiodło się w pierwszej rundzie, żaden rozsądny strzał na bramkę. Lorenzo Pellegrini nie wykonał rzutu wolnego tuż przed przerwą na dobrze ustawionej ścianie. Jednak po faulu Samuela Umtiti na Lorenzo Pellegrini, który miał miejsce na linii kar, mogą być kary za Rzym. Sekund po przerwie Diego Perotti miał wyrównanie na głowie, ale po tym momencie szoku zdominowały gospodarze ponownie. Dopiero przed bramką Messi, Suárez i koledzy ujawnili nieznane słabości.

Wkrótce po pomyłce Manolasa, ale potem spotkał się w Piqué także zawodnik w koszulce Barca. W rezultacie opór Rzymian, którzy powracają po raz pierwszy od dziesięciu lat w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, ale wciąż nie jest uszkodzony. Ter Stegen początkowo powstrzymał pierwszy gol dwa razy, zanim uderzył Dzeko. Przez strzelca AS było widać do tej pory nic. Suarez z pierwszym golem w Lidze Mistrzów przez 13 miesięcy, pozwolił Barca znów dopingować.