Twój koszyk jest pusty!

Bonucci ujawnia, że odrzucił Real Madryt, by dołączyć do Juventu

Włoski obrońca międzynarodowy oświadczył, że odrzucił zainteresowanie gigantów z Ligi na rzecz ponownego dołączenia do panujących mistrzów Serie A.
 
Leonardo Bonucci ujawnił, że odrzucił Real Madryt, by dołączyć do drużyny Serie A Juventusu z AC Milan zeszłego lata.
 
Po siedmiu sezonach w Juventusie od 2010 do 2017 roku, Bonucci przeszedł do AC Milan na sezon 2017-18.
 
Mimo 51 występów i podpisania pierwszego pięcioletniego kontraktu w San Siro, Bonucci powrócił do Turynu, aby wraz z Cristiano Ronaldo zagrać w obecnym sezonie 2018-19.
 
Udał się prosto do wyjściowego składu klubu pod wodzą Massimiliano Allegri, a obrońca odegrał kluczową rolę w obecnym niepokonanym rekordu w lidze.
 
Jednak powrót do Juve nie był jego jedyną opcją, ponieważ 31-latek przyznał, że odrzucił szansę dołączenia do gangu La Liga Real Madryt latem i szansę gry w Santiago Bernabeu.
 
"Zainteresowanie Realem Madryt? Tak, to prawda, Real Madryt był mną zainteresowany" - powiedział Bonucci.
 
"To był dla mnie zaszczyt i przyjemność, oznacza to, że w tych latach dobrze mi się powodziło.
 
"Ale telefon od Juventusu i chęć powrotu do domu były fundamentalne, zdecydowałem, że kolory Bianconeri pasują do mnie lepiej." Obrońca ujawnił także, że nie tylko ze względów futbolowych zdecydował się na powrót do swojego byłego klubu po zaledwie jednym gra sezonu w Mediolanie.
 
Bonucci stwierdził, że jego sześcioletni syn odgrywał kluczową rolę w jego powrocie do Juve, a jego rodzina nadal mieszka w Turynie.
 
"Jak zareagował mój syn Lorenzo? Jest szczęśliwy, bo tata wrócił do domu "- dodał. "W zeszłym roku prawie zawsze byłem w Mediolanie i nie mógł mnie zobaczyć. To był jeden z powodów, dla których wróciłem. "
 
W tym sezonie reprezentacja Włoch zagrała 26 razy i wygląda na to, że wygra swój siódmy tytuł Serie A, ponieważ Juventus ma obecnie 13 punktów przewagi na szczycie tabeli.
 
Perspektywa pierwszego w klubie trofeum Ligi Mistrzów od 1996 roku pozostaje szansą, z nadzieją klubu, że Ronaldo może strzelać do europejskiej sławy.
 
Kolejny mecz Juventusu jest przeciwko Atletico Madryt w środę wieczorem przed meczem Serie A z Bolonią 24 lutego.